04 Ara 2016
Aralık 4, 2016

Şirketlere Hukuk Danışmanlığı

0 Yorum

ŞİRKETLERE HUKUK DANIŞMANLIĞI

EG Hukuk Bürosu ortakları olan uzman hukukçular ile ülkemizdeki inşaat şirketlerine, gayrimenkul yatırımcılarına, enerji şirketlerine ve Türkiye’de yatırım yapan yabancı şirketlere hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetleri vermektedir.

Hukuk Büromuzun temel çalışma alanı İnşaat Hukuku, İmar Hukuku ve Kentsel Dönüşüm Hukukudur.

Büromuz, danışmanlık yaptığı şirketler ve kuruluşlar için gayrimenkul alım işlemleri, inşaat yapımı, imar ve yapılaşma işleri ile gayrimenkul satış işlemleri konusunda gerekli sözleşmelerin hazırlanması ile hukuki konuların incelenmesi işlerini üstlenmektedir.

 

İleride yaşanacak uyuşmazlıkları en aza indirmek için işin başında, taraflar arasında karşılıklı taahhüt ve hakları ayrıntılı düzenleyen sözleşmelerin yapılması büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri veya hasılat paylaşımlı inşaat yapım sözleşmeleri, taşeron sözleşmeleri ve mimari proje sözleşmeleri her işe özel olarak Büromuz uzman avukatları ve üniversiteden akademisyenler tarafından hazırlanmaktadır.

Personel sözleşmeleri, kira sözleşmeleri, şirketlerin üçüncü kişilerle yürütülen işlemleri için gerekli sözleşmelerin hazırlanması ile sözlü ve yazılı olarak ihtiyaç duyulan konular hakkında görüş verme de danışmanlık hizmetleri içindedir.

EG Hukuk Bürosu; çalışma alanlarında gerek adliye mahkemelerinde gerekse idare mahkemelerinde istenen davaların açılması ve danışmanlık yaptığı kuruluşlara karşı açılan davalarda savunmaların üstlenilmesi avukatlık hizmetlerini de vermektedir.

Hukuk danışmanlığı için temel yaklaşımımız; hukuki hizmetlerin stratejik, hızlı, etkin,  çözüm ve sonuç odaklı olarak yerine getirilmesidir.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir